Yhteystiedot

10.-11.3.2017 ajettavan Tahko SM-Rallin järjestäjä on Nilsiän Urheiluautoilijat ry.
Kilpailu järjestetään noudattaen autourheilun yleisiä sääntöjä, rallin laji- ja kilpailusääntöjä,
Ralli SM – sarjasääntöjä sekä näitä TAHKO – rallin sääntöjä, jotka AKK Motorsport on hyväksynyt lupanumerolla 13/R/17.

 

Tuomaristo Nimi  Paikkakunta
Puheenjohtaja Juha Viitanen  Espoo
Tuomarit Pekka Järvinen  Valkeakoski
Jari Tuhkanen  Leppävirta
Muut toimihenkilöt Nimi  Paikkakunta
AKK:n turvatarkkailija Jyrki Hapulahti  Riihimäki
AKK:n pääkatsastaja Markku Poutiainen  Helsinki
Tuomariston sihteeri Saku Parviainen  Nilsiä
Toimitsijat Nimi  Puhelin / e-mail
Järjestelytoimikunnan pj.  Pekka Föhr  040 5715 944 / pekka.fohr(at)hotmail.com
Kilpailunjohtaja Hannu Parviainen  050 3724 712 / hannu.parviainen(at)yara.com
Reittijohtaja Aki Parviainen  040 7348 733 / aki.parviainen1(at)luukku.com
Turvallisuusjohtaja Virpi Pesonen  050 3736 055 / suskuatro.racing(at)gmail.com
Kilpailusihteerit Rauni Parviainen  050 382 3650 / parviainen.rauni(at)gmail.com
Henna Pallonen  040 5829 822 / henna.pallonen(at)saunalahti.fi
Turvallisuuspäällikkö Timo Toivanen  044 2704 017 / timo.toivanen(at)iwn.fi
Ratamestarit Jani Pentikäinen  044 5720 175 / pentikkala(at)gmail.com
Jari Leivo  040 5089 687 / jari.leivo(at)iwn.fi
Viestipäällikkö Hannu Pitkänen  044 5829 835 / hpwood08(at)hotmail.com
Katsastuspäällikkö Timo Brilli  040 0420 458 / timo.brilli(at)gmail.com
Tiedotuspäällikkö  Jouko Lehtolainen  044 2631 783 / jouko.lehtolainen(at)gmail.com
Huoltoparkin päällikkö  Petri Lammela   050 0314 696 / nilsianautoapu(at)luukku.com
Markkinointipäällikkö Hannu Kämäläinen  045 2706 890 / toimisto(at)nilua.fi
Ympäristövastaava Virpi Pesonen   050 3736 055 / suskuatro.racing(at)gmail.com
Kalustopäälliköt Veijo Väätäinen  044 0844 848 / toimisto(at)nilua.fi
Kalevi Eskelinen  050 4940 205 / toimisto(at)nilua.fi
Kilpailijoiden yhdyshenkilö Mika Manninen  050 5558 545 / mikapetri.manninen(at)gmail.com
Nilsiän Urheiluautoilijat ry Nilsiäntie 71, 73300 Nilsiä  toimisto(at)nilua.fi

Jaa sivu
facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Suosittelemme

tahko ralli

Aikataulu katsojille

Katso lisää
Tahko

Tapahtuma-alueelle saapuminen

Katso lisää
tahko ralli information

Liput ja rallipaketit

Katso lisää
Tahko Rallin akkreditointi ja muu info median edustajille.

Kilpailijoille

Katso lisää
Tahko-ralli-katsojille_yleisölle

Katsojille

Katso lisää
tahko tapahtumakalenteri

Tahkon tapahtumakalenteri

Katso lisää
tahko majoitus

Rallin majoitustarjoukset

Katso lisää
Tahkon ravintolapalvelut

Ravintolat

Katso lisää
akk

AKK Motorsport

Katso lisää
nilsiän ua

Nilsiän Urheiluautoilijat

Katso lisää